Ana sayfa Haber Organik Buğdaya Talep 25 Kat Arttı

Organik Buğdaya Talep 25 Kat Arttı

31
0
aşure
Organik Buğdaya Talep 25 Kat Arttı

Aşure yapımında A, C, K, B6 ve B12 vitaminlerinden zengin olan organik buğday tercih ediliyor.

Tüm aileyi ve komşuları bir araya getiren, bolluk ve bereketinin sembolü aşure ayı başladı.

Hepsiburada aşure ayının başlamasıyla süpermarket kategorisinin alışveriş alışkanlıklarını inceledi. Trend verilerine göre, ilginin 25 kat artığı organik buğdayın yanında, aşure yapımında kullanılan derin çelik tencere, mutfak sarf malzemeleri, kuruyemiş ve kuru meyveye olan talep artışı da dikkat çekti.

Çelik tencere talebi, geçen yılın Aşure ayına göre yüzde 101 artarken, mutfak sarf malzemeleri yüzde 136, kuruyemiş ve kuru meyve talebi ise yüzde 152 arttı.

Aşure Ayı 10 Ekim’e Kadar Sürecek
Paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, sevginin, bolluk ve bereketin ifadesi olan Aşure ayı 10 Ekim tarihinde sona erecek.

Aşure Yapımında Organik Ürünler Revaçta
Besin değerlerinin daha yüksek olması, üretiminde tarım ilacı kullanılmaması ve kilo kontrolüne yardımcı olması gibi özellikleri sayesinde tercih edilen organik ürünler, sağlığına dikkat eden aşure severlerin vazgeçilmezleri arasında.

Aşure yaparken seçimlerini organik ürünlerden yana kullanmak isteyenler için organik buğday, organik nohut, organik kuru fasulye, organik kuru üzüm, organik kuru kayısı, organik kuş üzümü ve şeker kullanmak istemeyenlerin tercih edebilecekleri hurma şurupları gibi alternatifler sunuluyor.

Chia Artık Bir Aşure Malzemesi
Kas gelişimine yardımcı olan, zayıf bağışıklık sistemini güçlendiren, sindirim sistemini düzenleyen ve kan şekeri ve kolesterolü kontrol altında tutan sağlıklı yaşam tutkunların vazgeçilmezi chia tohumu aşurelere hem lezzet hem sağlık katıyor. Chia tohumuna olan talep geçen yılki aşure dönemine göre bu yıl %86 oranında artış gösterdi.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Facebook üzerinden @yeicmutluolcom hesabından da takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here