Ana sayfa Haber Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz

Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz

77
0
kitap
Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz

Modern tıp, medya ve gıda endüstrisi, sistematik bir çalışmayla, beslenmeyle ilgili çoğu asılsız “iddia”yı gerçekmiş gibi zihnimize kazımak istiyor.

Bu “iddia”ları desteklemek için “ısmarlanmış” araştırmaların cımbızla ayıklanmış sonuçları kamuoyuna duyuruluyor. Bu sözde iddiaları çürüten, hatta tam tersini ispat eden bilimsel araştırmalar ise hasıraltı ediliyor.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın tıbbi editörlüğünü üstlendiği bu kitap, birçoğumuzun artık “sarsılmaz bir gerçek” olarak algıladığı beslenme balonlarını tek tek patlatıyor.

Kolesterolü kötü bir şey, kalp krizinin baş tetikçisi olarak mı bilirdiniz? Yanıldınız. Pastörize sütün sağlıklı olduğu mu söylendi size? Kandırmışlar. Kalori kısıtlayan diyetle kilo vermeye mi çalışıyorsunuz? Orta vadede şansınız yüzde 1’in altında. Çocuğunuz soyalı mamaları çok mu seviyor? Başınız dertte.

Serkan Yimsel, bilimsel araştırmalar eşliğinde modern zamanların 8 beslenme mitini tek tek çürütüyor. Annelerimizin, dedelerimizin geleneksel olarak tükettiği ancak şık ofislerde “hizmet” veren diyetisyenlerin öcü gibi korkuttuğu gıdaları tekrar soframıza kazandırıyor.
Yimsel, tek tip beslenme piramitlerinin, light, düşük yağlı, yağsız ürünlerin, aspartamın, “kalp dostu” margarinlerin, tuz ve kolesterol düşmanlarının foyasını meydana çıkarıyor. Tarafsız bakış açısıyla, sağlıklı beslenme hakkında bize söylenmeyenleri söylüyor.

Serkan Yimsel Kimdir?
Fitness endüstrisinde 20 yılını dolduran Serkan Yimsel, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde maden mühendisliği bölümünde okurken spor ve beslenme konularında eğitim almak için Kaliforniya’ya gitti. Yaklaşık 11 yıl burada yaşamış ve University of California Los Angeles’ta (UCLA) Fitness Instruction bölümünü tamamlamıştır. “Koruyucu Egzersiz” ve “Fonksiyonel Hareket” alanlarında uzmanlık eğitimleri almış olup, son 10 yıldır Türkiye’nin çeşitli yerlerinde fitness antrenörü yetiştirme kursları vermektedir.

‘Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz’
Teknik Özellikler
Yazar: Serkan Yimsel
Yayınevi: Hayykitap 25
Kategori: Hap Kitaplar 2
Türü: SAĞLIK / Doğru Beslenme / Fitness
Genişletilmiş 3. baskı: Ekim 2018
Sayfa sayısı: 192
Ebat: 15,5 x 23 cm
Fiyatı: 24 TL
ISBN: 975-9059-26-6
Barkod: 9789759059262

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Facebook üzerinden @yeicmutluolcom hesabından da takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here