Ana sayfa Haber Ankara Coffee Festival Başladı

Ankara Coffee Festival Başladı

61
0
Ankara Coffee Festival Başladı

Ankara Coffee Festival‘de kahvenin kaynağına yolculuk başladı.

Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören ve binlerce kahveseverin ilgisi ile gerçekleşen Ankara Coffee Festival’in ikincisi, 28-30 Eylül tarihlerinde Bilkent Center’ın ana sponsorluğunda Bilkent Station açık otoparkında düzenleniyor.

Bu yıl kahvenin kaynağına odaklanan festival, kahve lezzetleriyle dolu zengin içeriği ile çok sayıda etkinliğe imza atıyor. Etkinlikler her gün iki seans olmak üzere 10:00–14:00 ve 15:00–19:00 saatleri arasında düzenleniyor.

“Ankara İçin Benzersiz Deneyim Sunuyor”
Bilkent Center AVM Müdürü Ayhan Aytekin, Ankara Coffee Festival’in bu yıl yine Başkent’in sosyal hayatına renk kattığını ifade ederek, “Kahve kültürü son dönemde ülkemizde ve gençler arasında oldukça ilgi görüyor. Biz de bu ilgiye karşılık Bilkent Station olarak Ankara’nın en büyük festivaline ikinci kez ev sahipliği yapıyoruz. Binlerce kahve tutkununu Bilkent Station’da ağırlamaktan oldukça memnunuz. Ankara Coffee Festival, kahve sektörünün en önemli marka ve lezzetlerini bir araya getirerek Ankara için benzersiz bir deneyim sunuyor. Festivalde katılımcılar farklı ülkelerden gelen farklı aromadaki kahvelerin tadına bakma fırsatı buluyor” dedi.

Atölyeler, Söyleşiler, Deneyimler, kKonserler
Festivalin ilk gününde Dilara Turan ile Suluboya Atölyesi, Bige Kır ile Seramikle Tanışma Atölyesi, Uğur Asilsoy ile Nitelikli Kahve ve Demleme Teknikleri Atölyesi, Babun Design ile Kasnak Atölyesi, Venezuela Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes ile Venezuela Kahvesi: Bilinmeyen Bir Tarih Söyleşisi, Perulu Şef Jean Carlo Milla, Dominikli Şef Alicia Santana, Nijerli Şef Aichatou Leger ve Şef Gülhan Çorman ile deneyimler, Playlist, Doruk Petekkaya, Vedat Minör, Sinağrit Baba, Demirabi, Sütlü Kakao, No Spoon Ft. O.Z.N ve Aga B. konserleri gerçekleştirildi.

Hafta Sonu Programı
Festivalin 29 Eylül Cumartesi programında Babun Desing ile Kasnak Atölyesi, Petra Coffee ve La Marzocco ile Latte Art Throwdown Atölyesi, Dilara Turan ile Suluboya Atölyesi, Mehmet Eren Eskikan ile Kendi Kupanı Kendin Yap Seramik Atölyesi, Tchibo Cafissimo ile Evde Profesyonel Kahve Söyleşisi, Şef Alicia Santana, Şef Aichatou Leger ve Şef Gülhan Çorman ile deneyimler, Vedat Minör, Doruk Petekkaya, Slugs Jazz Band, Demirabi, Evren Uysal, No Spoon Ft. O.Z.N ve Bedük konserleri düzenlenecek.

30 Eylül Pazar günü ise ziyaretçiler Dilara Turan ile Suluboya Atölyesi, Barista Kağan Giritli ile Filtre Kahve Demlemenin Püf Noktaları, Babun Design ile Kasnak Atölyesi, Petra Coffee ve Moccamaster ile Cuptasters Competion Atölyesi, Mehmet Eren Eskikan ile Kendi Kupanı Kendin Yap Seramik Atölyesi, Cihan Başpınar ile Kahveseverin Hayatta Kalma Rehberi Söyleşisi, Meksikalı Şef Erika Torres, Şef Gülhan Çorman deneyimleri, Playlist, Çağan Tunalı DJ Set, Sinağrit Baba, Slugs Jazz Band, Allen Hulsey, Ikaru ve Yeni Türkü konserleri ile buluşacak.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Facebook üzerinden @yeicmutluolcom hesabından da takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here